Гледай Добави
Търсене

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Ботев (Пд) 2:1

ЦСКА победи Ботев (Пд) с 2:1 в мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия". Преди началото на двубоя, под бурните аплодисменти на публиката, ръководството на червените в лицето на изпълнителния директор Пламен Марков подари картина и цветя на легендарния футболист от славното минало на ЦСКА Димитър Якимов, който през седмицата навърши 79 години. Срещата започна с минута мълчание в памет на вратаря Бисер Михайлов, който ни напусна внезапно преди няколко дни. През първото полувреме армейците бяха значително по-добрият отбор на терена и владееха повече топката от своя съперник. Още в 5-ата минута Али Соу се измъкна от защитниците на Ботев и стреля отблизо, но вратарят изби топката, която се озова в Енрике Рафаел, но бразилецът не успя да се разпише пред опразнената врата. Четвърт час след първия съдийски сигнал дойде второто опасно положение за ЦСКА, когато Греъм Кери отправи опасен шут, преминал встрани от целта след отлична изява на Соу, който се справи с Работов и Генев. Силната игра на армейците даде резултат в 23-ата минута, когато новото попълнение Юнус Санкаре се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле, дошло след центриране на Кери от фаул и последвало подаване на Мазику. Пет минути по-късно Тиаго стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на гостите изби, след което Санкаре замалко да се разпише повторно, но нямаше шанс. До края на полувремето резултатът остана непромен 1:0. През второто полувреме ЦСКА продължи да владее инициативата и да търси победата, но при корнер в 60-ата минута гостите успяха да изравнят резултата чрез Мишел Еспиноза, който се разписа с глава. Само 120 секунди по-късно Тиаго изведе отлично Али Соу сам срещу стража на гостите, но нападателят не успя да го преодолее и стреля в него. До края на срещата армейците засилиха натиска си към противниковата врата и логичното се случи чак в първата минута на даденото от съдията три минутно продължение, когато влезлият след почивката Стефано Белтраме изпълни отлично пряк свободен удар и донесе победата с 2:1. В следващия кръг ЦСКА гостува на Ботев (Враца). Мачът е насрочен за 22 август от 18:45 часа. Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов (к), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 13. Юнус Санкхаре, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 11. Петър Занев, 14. Жул Кейта, 17. Тонислав Йорданов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов
видеоклип споделяне камеранателефон видеотелефон безплатно качване РЕПОРТАЖ ЦСКА Ботев videoklip spodelyane kameranatelefon videotelefon bezplatno kachvane REPORTAZh TsSKA Botev