Гледай Добави
Търсене

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Сиренс 2:1

ЦСКА започна успешно тазгодишното си участие в турнира Лига Европа, записвайки трудна, но сладка победа с 2:1 срещу малтийския Сиренс. Двубоят от първия предварителен кръг се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуни. Първото полувреме започна с изненадваща атака на гостите, които още в началните минути пропуснаха да се възползват от грешка в отбраната ни и да отбележат първо историческо за тях попадение в евротурнирите, след като техен играч остана сам срещу Бусато, но стражът на армейците показа великолепен рефлекс изби топката в корнер. Няколко минути по-късно малтийците записаха и греда на сметката си след неразбирателство в отбраната ни. Постепенно ЦСКА натика отбора на Сиренс в тяхното поле и оказаа сериозен натиск, но с пропуски се отличиха Али Соу и Енрике Рафаел. Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Второто полувреме започна отново с грешка в защитата ни и още при първата атака гостите получиха спорна дузпа за нарушение на Юрген Матей срещу противников играч. Зад топката застана Максуел да Силва, но Густаво Бусато успя да спаси удара му и запази вратата си суха. Последва мощен натиск на червените, като в 58-ата минута Али Соу бе изведен отлично от Тиаго Родригез, но стреля над вратата. Десет минути по-късно, при една от редките си контраатаки малтийците все пак успяха да излязат напред в резултата с попадение на футболиста, които пропусна от бялата точка Максуел да Силва. От този момент до края на мача ЦСКА оказа тотален натиск и в 75-ата минута логичното се случи, когато влезлите след почивката Санкаре и Ахмедов комбинираха прекрасно и последният завърши атаката с красиво попадение от воле. Равенството се запази до 90-ата минута, когато Георги Йомов навърза двама противникови играчи и подаде към Али Соу, който се освободи от защитата и хладнокръвно преодоля стража на гостите, оформяйки крайното 2:1. Следващия мач на ЦСКА е на 30 август (неделя), когато на стадион "Българска армия" гостува тима на Славия, в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 28 Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 10. Стефано Белтраме, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Юнус Санкаре, 23. Ахмед Ахмедов, 30. Георги Йомов, 9. Томи Юрич, 27. Мартин Смоленски, 17. Тонислав Йорданов.
видеоклип споделяне камеранателефон видеотелефон безплатно качване РЕПОРТАЖ ЦСКА Сиренс videoklip spodelyane kameranatelefon videotelefon bezplatno kachvane REPORTAZh TsSKA Sirens