Гледай Добави
Търсене

Георги Тодоров след Партизан(Червен бряг) -Левски1:4

„Левски“ продължава напред за Купата на България, след като елиминира „Партизан“ (Червен бряг) в мач от 1/16-финалите. „Сините“ победиха с 4:1 след попадения на Валери Божинов в 36-ата, Здравко Димитров в 41-ата, автогол на Петко Петков в 63-ата и попадение на Мартин Петков в 84-ата минута. За домакините точен бе Любомир Иванов в 34-ата. „Левски“ стартира по-добре мача и стигна до първи шанс за гол още в 3-ата минута. Марин Петков обаче пропусна за реализира. Малко след това и Стивън Петков пробва удар, но той бе неточен. "Сините" създадоха отличен шанс за попадение в 10-ата минута на двубоя. Здравко Димитров пусна към Стивън Петков, който преодоля защитник на „Партизан“ и излезе сам срещу вратаря на домакините Станислав Антонов. Той обаче изби в ъглов удар. В 15-ата минута „Левски“ отново можеше да вкара. Валери Божинов изведе Марин Петков сам срещу вратаря Антонов. Младокът го преодоля и вкара, но бе отсъдена засада. Въпреки натиска на „сините“ „Партизан“ поведе с 1:0 в 34-ата минута. Петко Петков проби по десния фланг и подаде към Любомир Иванов, който останал непокрит реализира. Само 120 секунди по-късно „Левски“ изравни. Здравко Димитров проби по полевия фланг на атаката и подаде отлично към Валери Божинов. Нападателят бе останал сам и на празна врата изравни резултата. Обратът стана факт в 41-ата минута. "Сините" поведоха с 2:1 след прекрасен гол на Здравко Димитров. Крилото получи по левия фланг, направи серия от финтове и стреля към далечния ъгъл на вратата на „Партизан“, топката се отклони от напречната греда и влезе в мрежата на тима от Червен бряг. Второто полувреме започна със сериозно положение за „Левски“. Топката се озова в Марин Петков в наказателното поле. Той направи финт и стреля много силно, но и неточно. Левски можеше да вкара трети гол в 62-ата минута. След ъглов удар Георги Александров от "сините" стреля с глава, но вратарят на Партизан улови топката. Минута по-късно Здравко Димитров изведе Мартин Петков сам срещу вратаря, но стражът на домакините спаси. „Левски“ все пак стигна до трети гол. Това се случи в 63-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев проби по десния фланг. Пусна успореден пас на голлинията и Петко Петков си отбеляза автогол. До края „сините“ имаха още няколко възможности за попадение, като в 84-ата минута Мартин Петков оформи крайното 4:1. "Партизан" (Червен Бряг) - "Левски" 1:4 1:0 Иванов 34' 1:1 Божинов 36' 1:2 Димитров 41' 1:3 Петков 63‘ (АГ) 1:4 Мартин Петков (84‘) Левски: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков (46' - 45. Илия Димитров), 11. Здравко Димитров (67' - 2. Алекс Петков), 39. Деян Иванов, 41. Георги Александров, 31. Костадин Илиев (46' - 14. Матео Стаматов), 66. Орлин Старокин (46' - 28. Тома Даске), 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 86. Валери Божинов - к (59' - 18. Насиру Мохамед) Жълти картони: Деян Иванов (Л) Съдия: Димитър Димитров
LEVSKI LEVSKITV ЛЕВСКИ ЛЕВСКИТВ Георги Тодоров след Партизан Червен бряг Левски1 Georgi Todorov sled Partizan Cherven bryag Levski1