Гледай Добави
Търсене

РЕПОРТАЖ: Монтана - ЦСКА 1:2

ЦСКА победи Монтана с 2:1 като гост в мач от дванадесетия кръг на Първа лига, игран на стадион "Огоста" в град Монтана. Първото полувреме започна с натиск на армейците, който даде резултат още в 8-ата минута, когато Греъм Кери проби остро по лявото крило и направи прострелно центриране адресирано към Ахмедов, но Сенхаджи в опита си да го изпревари и да избие топката в корнер си отбеляза неспасяем автогол. Червените продължиха да атакуват и в следващите 7 минути се откриха още две добри възможности за удвояване на аванса. Първо в 12-ата минута Ахмедов бе изведен на стрелкова позиция и шутира извън наказателното поле, но Орлинов изби в корнер, а малко след това Али Соу стреля опасно покрай гредата. В 29-ата минута Ахмедов бе изведен сам срещу вратаря от Соу, при което Сенхаджи го повали в наказателното поле, но съдията остана безмълвен. Две минути по-късно Енрике Рафаел засече с глава центриране отляво, ала изстрелът му мина над напречната греда. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за ЦСКА. През втората част армейците продължиха да атакуват и да владеят повече топката от своя противник. Още в 48-ата минута се откри отлична възможност пред Ахмед Ахмедов, който засече с глава центиране на Тиаго, но вратарят на домакините изби, след което нападателят на червените имаше възможност да се разпише с крак, но отново стреля в тялото на Орлинов. В 71-ата минута след изпълнение на корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Монтана, при което Гълъбов пусна леко към влезлия след почивката Синклер, който отправи мощен шут но отново стражът на домакините бе на мястото си и спаси. Пет минути по-късно Тиаго изведе отлично Али Соу сам срещу вратаря и този път гамбийският стрелец се разписа хладнокръвно покачвайки на 2:0. Монтана започна от центъра и организира бърза атака по лявото крило, след която се стигна до неразбирателство в армейската отбрана и домакините намалиха изоставането си на 1:2, чрез попадение на Николай Минков. До края на срещата не паднаха нови голове и така червените записаха заслужена победа с 2:1 като гост над тима на Монтана. Следващият двубой на ЦСКА е на 14 ноември (събота) от 13:30 часа, когато отборът ни гостува на Ботев (Ихтиман) в мач от турнира за Купата на България. Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 23. Ахмед Ахмедов, 22. Али Соу. Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 3. Жеферсон Телес, 10. Стефано Белтраме, 26. Валентин Антов, 24. Джером Синклеър, 30. Георги Йомов.
video sharing cameraphone videophone free upload РЕПОРТАЖ Монтана ЦСКА REPORTAZh Montana TsSKA