Гледай Добави
Търсене

РЕПОРТАЖ: Ботев (Пд) - ЦСКА 0:3

ЦСКА победи като гост Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в двубой от петнадесетия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Коматево. Това бе четвърта поредна победа в първенството за армейците, които записаха най-изразителния си успех в елита от началото на сезона. Първото полувреме започна отлично за червените, които показаха агресивен и красив футбол и владееха топката два пъти повече от своя опонент. В 9-ата минута бе отсъден пряк свободен удар непосредствено пред наказателното поле на домакините за нарушение срещу Енрике Рафаел, но Жеферсон стреля в главата на Илиев. В 21-ата минута резултатът бе открит след хубав рейд на Тиаго Родригез отляво и подаване към Тибо Вион, който с едно докосване прати топката неспасяемо с горния ляв ъгъл на вратата на Ботев. Малко по-късно Али Соу имаше възможност да удвои, но ударът му бе блокиран. В продължението на първата част Енрике преодоля двама бранители в жълто-черно и се озова очи в очи с Аргилашки, но стражът на домакините успя да спаси изстрела му. Второто полувреме започна с още по-настъпателна игра на армейците, които тотално надиграха състава на Ботев. Така в 58-ата минута Али Соу показа класата си, отбелязвайки втори гол за ЦСКА. Нападателят овладя на гърди подаване на Тиаго, извъртя се на 90 градуса между двама защитници на домакините и с много хубав и плътен шут по земя, покачи на 2:0. Десет минути по-късно Тибо Вион центрира отдясно и намери Брадли Мазику, който стреля с глава, но Аргилашки изби. При добавката обаче левият халф-бек бе безпощаден и направи резултата класически. До края на срещата армейците имаха инициативата и пропуснаха още някои добри възможности за по-изразителен резултат, но в крайна сметка се поздравиха с напълно заслужена класическа победа с 3:0 като гост над Ботев (Пловдив). Следващият двубой на ЦСКА е на 10 декември (четвъртък), когато армейците се изправят срещу италианския гранд Рома в мач от шестия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Мачът ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" пред празни и започва в 19:55 часа. Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 15. Тибо Вион, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон Телес, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу. Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов, 23. Ахмед Ахмедов.
видеоклип споделяне камеранателефон видеотелефон безплатно качване РЕПОРТАЖ Ботев ЦСКА videoklip spodelyane kameranatelefon videotelefon bezplatno kachvane REPORTAZh Botev TsSKA