Гледай Добави
Търсене

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Ботев (Вр), 02.02.2021 г.

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:1 в контролна среща, играна на стадион "Българска армия". През първото полувреме ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и владееше инициативата. Въпреки това противно на логиката гостите от Враца първи откриха резултата. В 10-ата минута на срещата Али Соу изгуби една топка в средата на терена и тя попадна в Даниел Генов, който отправи много хубав изстрел от далечна дистанция и намери горния десен ъгъл на вратата на Густаво Бусато. ЦСКА реагира мигновенно и само 7 минути по-късно възстанови равенството чрез Али Соу, който засече с едно докосване подаване на Георги Йомов отдясно. Обратът стана факт в 23-ата минута когагто след нова отлично изградена атака на армейците Али Соу получи пред наказателното поле на гостите и можеше да стреля, но предпочете да комбинира с Йомов отдясно. Последва прецизно центриране по земя, което вратарят не успя да пресече и Тиаго вкара за 2:1. В 32-ата минута в игра се появи новото попълнение Федерико Варела, който замени Амос Юга. Малко след това Адалберто Пеняранда излезе сам срещу Красимир Костов, но опита да комбинира с Йомов и Илия Миланов изчисти в корнер. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 2:1. През втората част ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-добрият отбор на терена и в 52-ата минута Адалберто Пеняранда покачи на 3:1 с красив гол, дошъл след подаване на Брадли Мазику и мн прецизен изстрел от дъгата на наказателното поле. Малко след това Георги Йомов и Аласан Ндиайе се сдърпаха в средата на игрището и получиха червени картони. На тяхно място в игра се появиха съответно Джеро Синклер и Педро Лагоа. Пет минути по-късно Мазику центрира отляво и Тибо Вион засече хубаво топката от воле, но изстрелът му срещна десния страничен стълб. До края на срещата Али Соу и Енрике Рафаел пропуснаха изгодни възможности да направят победата на армейците още и изразителна и така срещата приключи при резултат 3:1. Следващата контрола на ЦСКА е на 6 февруари (събота), когато на стадион "Българска армия" гостува състава на Локомотив (София). Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 21. Амос Юга, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто Пеняранда, 22. Али Соу, 10. Георги Йомов. Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер, 7. Енрике Рафаел, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 6. Бисмарк Чарлс, 30. Радослав Живков.
видеоклип споделяне камеранателефон видеотелефон безплатно качване РЕПОРТАЖ ЦСКА Ботев 2021 videoklip spodelyane kameranatelefon videotelefon bezplatno kachvane REPORTAZh TsSKA Botev