Гледай Добави
Търсене

Живко Миланов след Левски-Славия1:2

„Левски“ отсъпи на „Славия“ с 1:2 на стадион „Виваком Арена - Георги Аспарухов“ в 146-ото издание на най-старото столично дерби. Марин Петков отбеляза във вратата на Светослав Вуцов в 16-ата минута, а в 22-рата минута Емил Виячки изравни. В края на първата част капитанът на "сините" Радослав Цонев се контузи и бе заменен принудително. В 68-ата минута „Славия“ стигна до обрат в резултата с гол на резервата Калоян Кръстев. В 6-ата минута дойде първата по-сериозна голова опасност. Радослав Кирилов преодоля Билал Бари и опита шут от далечно разстояние. 16-годишният Пламен Андреев обаче внимаваше и успя да избие встрани. В 13-ата минута гостите удариха греда. Три минути по-късно „сините“ поведоха с първата си по-сериозна възможност. Билал Бари стреля, но топката се отби от тялото на бранител. След рикошета се озова в Марин Петков, който я прати в мрежата. В 22-рата минута резултатът бе изравнен. „Славия“ получи пряк свободен удар вдясно от наказателното поле. Последва центриране, а Емил Виячки реализира за 1:1. Половин час след началото Христофор Хубчев опита силен удар от далечно разстояние, но защитник застана на пътя на топката. Шест минути по-късно Борислав Цонев комбинира с брат си Радослав, който шутира без подготовка, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. Малко преди почивката капитанът Радослав Цонев се контузи и напусна принудително терена. На негово място се появи Мартин Петков. През втората част двата тима заложиха на здрава битка, а в 68-ата минута „Славия“ поведе с 2:1. Калоян Кръстев бе изведен зад защитата с дълго подаване. Нападателят се озова очи в очи с Андреев и успя да го преодолее. До края на мача положения не липсваха ои пред двете врати, но до нови голове не се стигна Левски-Славия 1:2 1:0 Марин Петков 16' 1:1 Емил Виячки 22' 1:2 Калоян Кръстев 68‘ Левски (4-2-3-1): 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев (Ивайло Найденов 71'), 5. Христос Сиелис, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев – 21. Радослав Цонев – К (Мартин Петков 42'), 8. Симеон Славчев – 19. Билал Бари, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров – 88. Марин Петков (Андриан Краев 71') Резерви: 99. Йоан Загоров, 6. Ивайло Найденов, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев
LEVSKI LEVSKITV ЛЕВСКИ ЛЕВСКИТВ Живко Миланов след Левски Славия1 Zhivko Milanov sled Slaviya1