Гледай Добави
Търсене

Барселона - Реал Мадрид 86:91 /репортаж/

Отборът на Барселона изигра слаба последна четвърт и загуби дербито с Реал (Мадрид) от 29-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Каталунците отстъпиха с 86:91 (26:17, 26:26, 19:20, 15:28) точки и допуснаха трета загуба за сезона. Пред 6627 зрители в своята зала баскетболистите на Барселона имаха двуцифрен точков актив през първото полувреме. В последната част обаче Реал направи серия от 15:3 и поведе с 80:74, а след това до края удържа преднината си. Българският национал Александър Везенков игра 18:32 минути като резерва за Барса и се отчете с 2 точки и 3 борби. Анте Томич наниза 19 точки и спечели 12 борби за каталунците, а за Реал се отличи Трей Томпкинс с 25 точки и 7 борби. Барселона е лидер в класирането с 25 победи и 3 поражения, но има мач по-малко. На второ място е Валенсия с 24-4 и мач по-малко, а на трето - Реал (Мадрид) с 24-5.<br /><br />