Гледай Добави
Търсене

Франция - Румъния 2:1 /репортаж/

Домакинът Франция стартира с победа на европейското първенство. "Петлите" надиграха Румъния с 2:1 в мача на откриването на Европейското първенство. Французите измъкнаха трите точки минута преди края, когато Димитри Пайе прати майсторски топката в горния десен ъгъл на вратата. <br /> В 58-а минута Оливие Жиру откри резултата. Нападателят се пребори във въздуха с вратаря и с глава прати топката в мрежата след центриране на Димитри Пайе. <br /> Радостта на французите продължи точно 6 минути. Патрис Евра събори в наказателното поле Станчу и реферът Виктор Касай отсъди дузпа за Румъния. Богдан Станку хладнокръвно реализира и изравни - 1:1. <br /> Двубоят вървеше към традиционното за мач на откриване равенство 1:1, но минута преди края на редовното време дойде мигът на безспорния играч на мача Димитри Пайе. Той не остави шансове на Татарушану с фамозен удар пред наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата - 2:1 за Франция.<br /><br />