Гледай Добави
Търсене

Берое - Верея 1:0 /репортаж/

Берое продължи с победите и в дербито на Стара Загора<br /> <br /> Берое се наложи с 1:0 над Верея в дербито на Стара Загора от Първа професионална лига.<br /> Една грешка доведе до единственото попадение в двубоя, дело на Георги Божилов.<br /> За Берое успехът бе втори поред в елита, докато новакът Верея допусна първо поражение.<br /> Домакините бяха по-активни от първата минута, и владееха инициативата. Ерик Почански и Георги Божилов тормозеха защитата на Верея през цялото време, но така и не стигаха до опасни удари.<br /> Най-добрата възможност за гостите преди почивката бе още в 12-та минута. Педро Еуженио бе изпуснат по десния фланг на атаката и пробва удар от границата на наказателното поле, но играч на Берое блокира изстрела му.<br /> Шанс за Верея имаше още в началото на второто полувреме, когато Елиаш потърси след двойно подаване Еуженио в центъра на наказателното поле, но той не успя да шутира опасно оттам.<br /> В 57-та минута Георги Божилов откри резултата за Берое. Грешка на Пламен Колев на вратата на Верея доведе до него, след центриране на Александър Василев. Стражът не успя да улови топката, към която скочи, тя