Гледай Добави
Търсене

Лудогорец - Ботев Пд 1:1 (4:5 след дузпи) /репортаж/

Носителят на купата на България Ботев Пловдив спечели и Суперкупата, след като се наложи с 6:5 след изпълнение на дузпи над шампиона Лудогорец. В редовното време срещата завърши 1:1, след като първо Тодор Неделев даде аванс на пловдивския тим, а в началото на второто полувреме Вандерсон изравни за разградчани. При дузпите фаталния пропуск направи Марселиньо, а всички играчи на Ботев бяха точни при наказателните удари. Срещата започна в по-ниско темпо, но въпреки това още в 16-ата минута падна и първият гол. Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Хорхе Броун и на около 30 метра от нея. Тодор Неделев застана зад топката и с майсторски удар я прати под гредата на Броун за 1:0 в полза на пловдивския тим. Лудогогрец отговори моментално и натика противника си дълбоко в неговата половина. В 29-ата минута шампионите получиха възможност, много напомняща на тази, при която Ботев откри резултата. Марселиньо стреля много добре, но шутът му с десния крак намери гредата на Даниел Кайзер. Топката се отби в полския страж на Ботев и попадна на крака на Козмин Моци, но неговият идар бе крайно неточен. Секунди след това последва ново разбъркване пред вратата на