Гледай Добави
Търсене

Холандия - България 3:1 /репортаж/

България загуби с 1:3 като гост срещу Холандия в среща от квалификационна група "А" за Мондиал 2018, а с два гола за "оранжевите" се отличи Дейви Прьопер. Попадението за българите беше дело на Георги Костадинов след почивката. Двубоят започна трудно за "трикольорите" и домакините поведоха в резултата още в седмата минута. Дейви Прьопер засече топката отблизо във вратата на Пламен Илиев след подаване на Дейли Блинд, който беше изведен в наказателното поле от Винсент Янсен. Седем минути след това Георги Терзиев загуби единоборство с Янсен и холандецът можеше да направи голова асистенция, но Илиев успя да отклони топката, след което и Страхил Попов спря удар на Куинси Промес. В 17-ата минута дойде най-доброто положение в полза на българите. Станислав Манолев подаде към Страхил Попов, който центрира към Георги Костадинов. Той стреля отблизо с глава, но топката срещна страничната греда на вратата на Холандия. В 34-ата минута далечен шут на Винсент Янсен премина покрай българската врата. Втората част започна по-спокойно, а първата възможност за гол за домакините дойде в 55-ата минута. Янсен беше изведен зад българската защита, на стреля неточно, след като вл
видео българия холандия футболсвят мондиал2018 световниквафиликации световнопървенство2018