Гледай Добави
Търсене

Левски-Локомотив(Сф) 4:0 (разширен репортаж)

„Левски“ победи „Локомотив“ (София) с 4:0 в контролна среща на терен 2 на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Точни за „сините“ бяха Найденов, Галчев, Марин Петков и Билал Бари. Двубоят започна в добро темпо, но без сериозни ситуации пред двете врати. „Локомотив“ достигна два пъти опасно до наказателното поле на "сините", но до удари не се стигна. В 14-та минута неразчетено излизане на Любенов даде възможност на Здравко Димитров да го прехвърли от разстояние, но топката не намери очертанията на вратата. Центриране от корнер в 17-та минута завърши с неточен удар с глава на Симеон Славчев. Постепенно „Левски“ пое контрол над срещата. Две минути по-късно и Билал Бари опита късмета си, но също не намери очертанията на вратата. „Левски“ поведе в резултата в 21-та минута, когато Ивайло Найденов завърши с глава многоходова акция. Патрик-Габриел Галчев центира в наказателното поле и футболистът с №6 не остави шансове на Любенов отблизо. Само две минути по-късно „Левски“ удвои аванса си чрез Марин Петков. Той получи пас от Билал Бари и със силен диагонален удар в горния ляв ъгъл на Любенов увеличи преднината на "сините". В следващата атака гол на „Локомотив“ не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря Андреев. Последва силен удар на Карим Бухмиди, но топката премина встрани. Патрик-Габриел Галчев продължи да бъде един от най-аткивните на терена и бе близо до трети гол за „Левски“. Негов удар с левия крак мина на сантиметри от дясната греда на Любенов. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха без нови голове. „Левски“ започна добре втората част. В 51-та минута Билал Бари вкара трети гол, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори във въздуха със защитник на „Локомотив“ и прехвърли излезлия да го пресрещне Любенов. „Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 64-та минута. Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев и съдията отсъди наказателен удар. Радослав Цонев обаче пропусна, а впоследствие Мартин Петков удари горната греда. Минутка по-късно Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев и той отбеляза четвърти гол за „Левски“. Отново той бе близо до пето попадение, когато в 70-та минута отдалече уцели гредата. Раел Лолала стреля от границата на наказателното поле в един от редките шансове за „Локомотив“ София в 70-та минута. Ударът му бе спасен от Пламен Андреев. До края на мача нови попадения не паднаха. Левски – Локомотив София 4:0 1:0 Ивайло Найденов (21') 2:0 Марин Петков (23') 3:0 Билал Бари (51') 4:0 Патрик-Габриел Галчев (65') Левски: 66. Пламен Андреев – 6. Иво Найденов, 41. Георги Александров, 8. Симеон Славчев, 22. Патрик-Габриел Галчев – Христофор Хубчев (24. Томислав Папазов - 59'), 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 19. Билал Бари, 11. Здравко Димитров Резерви: 12. Николай Кръстев, 27. Асен Митков, 30. Димитър Андонов, 32. Денис Динев, 45. Илия Димитров Треньор: Живко Миланов
LEVSKI LEVSKITV ЛЕВСКИ ЛЕВСКИТВ Левски Локомотив разширен репортаж Lokomotiv razshiren reportazh