Гледай Добави
Търсене

Манчестър Юнайтед - Челси 2:1 /репортаж/

Манчестър Юнайтед направи пълен обрат и победи с 2:1 Челси в дербито на 28-мия кръг на Висшата лига на Англия. Много силен мач за "червените дяволи" направи бившият нападател на лондончани Ромелу Лукаку, който се отчете с гол и асистенция за победното попадение на Джеси Лингард. Точен за Челси пък бе бразилецът Вилиан. Срещата на "Олд Трафорд" започна с отлична възможност за гостите от Челси, които можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Маркос Алонсо центрира от левия фланг остро и топката достигна до Алваро Мората, който с десния крак нацели напречната греда на вратата, пазена от Давид де Хеа. Постепенно Юнайтед заигра по-добре и последваха няколко положения пред вратата на Тибо Куртоа. При най-чистото от тях Алексис Санчес стреля слабо в ръцете на белгиеца в 28-мата минута. В 32-рата минута Челси поведе след отлична контраатака. Вилиан пое топката пред собственото си наказателно поле, комбинира с Еден Азар, който върна към непокрития бразилец и за Вилиан не бе никакъв проблем да открие резултата. Радостта на Челси обаче се запази сравнително кратко, след като в 39-ата минута Манчестър Юнайтед изравни. Ромелу Лукаку се пребори за топката около дъг