Гледай Добави
Търсене

Лудогорец - Левски 2:1 /репортаж/

Лудогорец оглави еднолично класирането в Първа професионална лига, след като спечели срещу Левски с 2:1 и измести "сините" от върха. Разградчаните са с преднина от една точка пред столичаните, докато ЦСКА изостава с четири на третото място преди домакинството си на Етър Велико Търново в неделя от 20 часа. Лудогорец доминираше и логично се оттегли на почивка с преднина от два гола. Шампионите отправиха цели осем удара във вратата на "сините" и удариха една греда, но вкараха попаденията си след повече от половин час игра. Джоди Лукоки се разписа в 34-та минута, когато домакините организираха бърза атака и Натанаел стреля от границата на наказателното поле, а Мартин Полачек отби топката право в краката на холандеца. Той не сгреши от близко разстояние за първия гол в мача. Натанаел удари напречната греда с топовен шут от далечно разстояние в 41-та минута, а в следващите секунди Левски пропиля възможност за изравняване. Милош Цветкович намери Давиде Мариани на дузпата и швейцарецът стреля, но Ренан дос Сантос спаси, а от последвалия корнер вратарят на Лудогорец отрази и удар на Холмар Ейолфсон с глава. Лудогорец поведе с 2:0 в първата минута на добавеното време. Хали