Гледай Добави
Търсене

Саутхемптън - Челси 0:2 /репортаж/

Челси постигна четвърта поредна победа във Висшата лига и запази отново суха мрежа. „Сините“ спечелиха с 2:0 гостуването си на Саутхемптън от 10-ия кръг на Премиършип. По този начин лондончани останаха плътно зад трите лидера в класирането. <br /> Челси поведе още в 6-та минута на двубоя. Голът за Челси отбеляза Еден Азар след много силно индивидуално изпълнение. Виктор Моузес подаде към Азар, който финтира един футболист на Саутхемптън, а след това от малък ъгъл успя да прокара топката между краката на Фрейзър Форстър. Еден Азар отбеляза за първи път от 2012 година голове в три поредни мача в лигата. <br /> Душан Тадич отправи опасен удар от фаул в 27-та минута, но Тибо Куртоа се намеси и изби топката в корнер. <br /> Еден Азар отправи много хубав удар в 38-та минута, но Форстър спаси. <br /> Челси бе близо до това да отбележи втори гол в 41-та минута, когато Неманя Матич пусна отличен извеждащ пас към Диего Коста, който излезе сам срещу Форстър, но вратарят спаси удара на испанския нападател. <br /> Маркос Алонсо центрира остро в наказателното поле на Саутхемптън в 49-та минута, но Жозе Фонте успя да изчисти топката в корнер. <br /> Челси