Гледай Добави
Търсене

Манчестър Сити - Челси 1:3 /репортаж/

Челси продължи с феноменалното си представяне във Висшата лига в последните два месеца, след като победи Манчестър Сити с 3:1 като гост в дербито от 14-ия кръг на Висшата лига.<br /> На стадион "Етихад" домакините контролираха играта през първата част, но "сините" бяха опасни на контраатака. По всичко изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на почивката при нулево равенство, но в 45-та минута Гари Кейхил се намеси много неумело при центриране отдясно на Хесус Навас и си отбеляза автогол. В първите минути на втората част "гражданите" натиснаха своя съперник и направиха два фрапантни пропуска чрез Серхио Агуеро и Кевин де Бройне.<br /> Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха наказани за тези пропуски в 60-та минута, когато Диего Коста се възползва от страхотно подаване на Сеск Фабрегас, преодоля Отаменди и израни резултата. 10 минути по-късно след нова контраатака резервата Уилиан направо обратът пълен, а в 90-та минута Еден Азар оформи крайното 3:1 в полза на Челси.<br /> В края на двубоя играчите на Сити се проявиха по изключително недостоен начин, като Агуеро изрита Давид Луис, а Фернандиньо удари Фабрегас, за което двамата футболист