Гледай Добави
Търсене

Левски - Лудогорец 0:0 /репортаж/

Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в отложен мач от първия кръг на Първа професионална лига на България по футбол. След равенството шампионите се изкачиха на второ място с точка пасив от лидера ЦСКА, докато "сините" са трети с още една изоставане. Двубоят бе изключително двуостър с много спорни моменти. Левски и Лудогорец завършиха в намалени състави, след като Божидар Митрев и Сисиньо бяха изгонени с директни червени картони. Първото полувреме беше сравнително равностойно, но Лудогорец създаде по-добрите положения и със сигурност се оттегли на почивка с по-големи шансове за краен успех. Причина беше грешка на Божидар Митрев девет минути преди края на частта, когато вратарят на Левски излезе извън наказателното поле, за да пресече пробив на Вандерсон, но игра с ръка и беше изгонен, а вместо Жуниор Мапуку в игра влезе Александър Любенов. Преди това Лудогорец изпусна две добри положения. Първо Митрев спаси удар на Абел Анисе и Вандерсон не успя да вкара на добавка от чисто положение, а след това Върджил Мисиджан почти се разписа от далечно разстояние. Любенов обаче плонжира и изби топката, която се беше насочила към горния ляв ъгъл на неговата врата. Левски също играеше акт